Novinky na trhu:Abnett, Dan: Krvavý spolek
Tanithští první byli staženi z přední linie a užívají si zaslouženého odpočinku. Ten se ale blíží ke konci. Nepřátelský vězeň – jeden ze smrtícího Krvavého spolku – chce zradit své pány, ale mluvit bude jedině s plukovníkem komisařem Ibramem Gauntem. Co přesně ví a dá se mu věřit? Gaunt musí zjistit pravdu a odvrátit smrtelnou hrozbu jak pro svůj vlastní život, tak pro samotné křížové tažení Sabbatinými světy.
Dvanáctá kniha z cyklu Gauntovi duchové.

Brož. 328 str., obálka David Palumbo, překlad Marek Hrnčíř, cena 379 Kč, vyjde 30.11.2022.

Abercrombie, Joe: Moudrost davů
Říká se, že pokud chcete změnit svět, musíte ho nejprve spálit. Nyní se tato moudrost otestuje v tavicím tyglíku revoluce: Bořiči a Paliči se chopili pák moci, dým z ohňů vzpour nahradil průmyslový smog a všichni se musí podřídit moudrosti davů.
Občan Brock, který už nemá co ztratit, je odhodlán stát se novým hrdinou pro nový věk, zatímco občanka Savine musí svoje nadání vytlouct ze všeho zisk proměnit za umění přežít, jedině tak dojde vykoupení. Orso zjistí, že když je svět vzhůru nohama, není nikdo níž než monarcha. A na krvavém severu docházejí Rikke a jejímu křehkému Protektorátu spojenci… zatímco Černý Calder shromažďuje síly a chystá pomstu.
Břehy padly, slunce Unie bylo roztrháno na kusy a v temnotě zákulisí se pomalu stahují nitky Tkalcova nemilosrdného plánu…

Brož. 512 str. většího formátu, překlad Olga Machačová, cena 499 Kč, vyšlo 23.11.2022.

Abnett, Dan: Nekropole
Na boji zmítané planetě Verghast se komisař Ibram Gaunt a jeho muži ocitnou lapeni uprostřed prastaré a krvavé občanské války, která záhy přerostě v něco nesrovnatelně vážnějšího. Když úlové město přičiněním zrádce přijde o svou nejmocnější obranu, vypluje veškerá rivalita a zkaženost na povrch a Duchové z Tanith se ocitnou na pokraji zkázy. Aby zachránil úl Vervun před temnými legiemi Chaosu, musí Gaunt najít nové spojence a zrekrutovat další Duchy.
Nové, doplněné vydání třetí knihy z cyklu Gauntovi duchové.

Brož., 360 str., překlad Vojtěch Dušek a Marek Hrnčíř, obálka obálka Raymond Swanland, cena 389 Kč, vyšlo 23.11.2022.

Asher, Neal: Loď
V tomto druhém dílu Vzestupu Džainu nás Neal Asher bere na vzrušující jízdu mezihvězdnou politikou v době hrozící války.
Jejich nemesis čeká…
Orlandine zničila džainského supervojáka tím, že na něj vrhla černou díru. Nyní tato zbraň vysává oblaka smrtící džainské technologie, která se rojí na jejím horizontu událostí v umírajícím akrečním disku. Vypadá to, že všechno probíhá podle plánu. Ale síly, podněcující vzpouru na její rodné planetě, se chystají bodnout Orlandine dýku do zad.
Válečná loď je druhý román ze série Vzestup Džainu.
Zemská centrála, inteligence řídící lidstvo, ví, že Orlandine byla do použití zbraně vmanipulována lstí, a bojí se, že těmi manipulátory jsou džainové. Pradorský král si to uvědomuje také - a oba bývalí nepřátelé shromažďují flotily válečných lodí, aby akreční disk obklíčili.
Klientka se vrací k akrečnímu disku, aby zachránila posledního svého druhu pohřbeného v kosmické lodi hluboko uvnitř. V přípravě na to přezbrojí svou zbraňovou plošinu a bude to třeba. Uvnitř vířícího prachu disku totiž čeká i její nemesis – a Džainové už v minulosti genocidu spáchali.

Brož. 354 str. většího formátu, obálka Steve Stone, překlad Marek Hrnčíř, cena 419 Kč, vyšlo 29.9.2022.

Dále připravujeme:


Abnett, Dan: Dosah spásy
Ve třinácté populární série o Imperiální gardě se Tanithští První a jediní vydají na zoufalou misi, která může rozhodnout o osudu Sabbatininých světů. Gauntovi Duchové byli až příliš dlouho za první linií. Ve své nedočkavosti a touze po akci se nabídnou ke splnění úkolu, který dokonale odpovídá jejich schopnostem. Cíl: tajemný Dosah spásy, vzdálená, nedobytná pevnost skrývajíc í tajemství, které může zvrátit celé tažení Sabbatininými světy. Ale útok na ni je tak riskantní, že je považován za sebevražednou misi a Duchové možná byli v záloze tak dlouho, že otupěli. Plukovník-komisař Gaunt a jeho duchové, pronásledováni přízraky minulosti i Arcinepřítelem, se vydávají na to, co může být jejich nejslavnějším vítězstvím… nebo poslední cestou.

Brož. 360 str., obálka Stef Kopinski, překlad Marek Hrnčíř.

King, William: Hvězdný vlk
V děsivé temnotě vzdálené budoucnosti není nic než válka.
V ponurém světě planety Fenris svádí řídká populace každodenní boj o přežití proti zabijáckým obludám a loupeživým válečníkům. Osud mladého Ragnar z kmene Hromových pěstí se má navždy změnit, když je vybrán, aby se stal válečníkem bohů. Poté, co byl zabit na bojišti a znovu oživen, je naverbován mezi hvězdné pěšáky do kapituly Hvězdných vlků a vržen do války galaktických rozměrů proti temným silám Chaosu. Implementace posvátného canis helix ale uvolní jeho nejnižší instinkty a Ragnar musí svést neméně těžký boj, aby ovládl zvíře v sobě, než jej úplně pohltí.
Dotisk prvního dílu série o Ragnarovi.

Brož., 276 str, obálka Geoff Taylor, překlad P. Velan.

Kyme & Priestley: Příběhy kacířství
Když se vojevůdce Horus vzbouřil proti Císaři, následná občanská válka téměř zničila Impérium. V celé galaxii zuří boje, které postavily Astartes proti jejich bratrům ve zbrani. Jediným vítězem je smrt. Ale už dávno předtím se legie potýkaly s určením své identity a požadavky Velkého křížového tažení. Povídky v knize popisují bitvy svedené v době, kdy se Velké křížové tažení chýlí ke konci a začíná Horovo kacířství… od šarvátek s mimozemskými vetřelci až po konflikty v samotných legiích nebo dokonce se svéhlavým primarchou.
Sbírka povídek z cyklu Horovo kacířství.

Brož. 340 str., obálka Neil Roberts, překlad Anna Jirásková.

Weber, David; Zahn, Timothy a Pope, Thomas: Volání po odplatě
Po katastrofálním útoku na domovskou soustavu Mantichora stojí její královské námořnictvo na pokraji zhroucení. Zatímco se tajemný nepřítel se Hvězdné království snaží dobýt z neznámých důvodů, síly uvnitř vlády Mantichory se snaží zdiskreditovat a oslabit námořnictvo z důvodů, které jsou velice dobře známé: pro svůj vlastní politický zisk. Je na důstojnících jako Travis Long a Lisa Donnellyová, aby bránili Hvězdné království Mantichory před hrozbami, ale tato výzva je větší než jakákoliv, kterým dosud čelili.

Brož. 544 str., obálka David Seeley, překlad V. Princ.