Vychází nebo poslední době vyšlo:


Asher, Neal: Temná inteligence
Thorvald Spear se probudil v nemocnici a zjistil, že byl vzkříšen z mrtvých. A co víc, zahynul ve válce lidí proti mimozemšťanům, která skončila už před sto lety. Když se ale zotaví ze svých prvních traumatických okamžiků, spatří jiskřičku světla, která ho udrží při životě. Tou jiskrou je pomsta.
Spear uvízl s divizí vojáků na planetě obklíčené pradorskými ozbrojenými silami, když mu svitla naděje: viděl přilétat záchrannou loď, torpédoborec Penny Royal. Jenže místo aby jim pomohl, lodní UI se vzbouřila a v ničivém šílenství anihilovala veškeré síly spojenců. A jak teď Spear zjistil, Penny Royal je i po všech těch letech stále na svobodě. Proto přísahá, že ji najde, ať se skrývá kdekoliv a postará se, aby za svou zradu zaplatila.
Isobel Satomi vedla úspěšný zločinný syndikát. Když jí ale jeden z jejích podřízených hrozil přerůst přes hlavu, rozhodla se, že potřebuje pomoc. Obrátila se na Penny Royal, ale obchodem s ní získala i něco, o co nestála. Její huimanské vylepšení v sobě totiž skrývá strašlivé tajemství. Temná UI v ní spustila pomalou proměnu v netvora, vrcholného predátora, který nemá s člověkem nic společného.
Spears si Isobel najme, aby ho dopravila na místo, kde byla naposledy spatřena Penny Royal. Při tom ji ale přelstí a stane se sám objektem její pomsty. Závod s časem začíná. Podaří se Spearovi dokončit lov dřív, než bude sám uloven?

Brož., 360 str., obálka Jon Sullivan, překlad Marek Hrnčíř, cena 369 Kč, vyjde 26.4.2017.

Gotrek a Felix (antologie povídek ze světa Warhammeru)
Gotrek a Felix: neopěvovaní hrdinové Říše, nebo jen obyčejní zloději zabijáci? Pravda je možná někde uprostřed a záleží na tom, koho se zeptáte…
Na stránkách této knihy naleznete nevypovězené příběhy dvojice dobrodruhů, včetně těch, které by raději udrželi v tajnosti. V nekonečných pustinách Arabie, mezi orky Karak Azgalu nebo mezi ogry Skabrandu – tam všude byli a jejich činy se dávno staly legendárními.
Obsahuje povídky: Nathan Long: Trolobijcova čest, Josh Reynolds: Soudek Wynterse, John Brunner: Místo tichého shromáždění, Jordan Ellinger: Požírač rodných, Ben McCallum: Proroctví, David Guymer: Tileánský talisman, Andy Smillie: Poslední rozkaz, C.L. Werner: Zlodějka mysli, Nathan Long: Dvě koruny Ras Karim, Richard Salter: Pohřeb Gotreka Gurnisona

Brož., 336 str., sestavil Christian Dunn, obálka Winona Nelson, překlad Leona Malčíková, dotisk.

Thorpe, Gav: Nositel zášti
Cti svoje předky. Nikdy nevěř elfům. A udržuj zášť.
Trpasličí král Throndin Kamenné srdce ze Zhufbaru byl zabit, zrazen na válečném poli. Královský plášť po něm přebírá jeho syn Barundin a s ním závazek, že naplní slavnostní přísahu pomsty. Barundin se vydává na zoufalou výpravu, jejímž cílem je napravit křivdy spáchané na jeho otci a zachránit svůj lid před strašnou válkou proti temným silám Chaosu.
Kniha je k dispozici rovněž jako e-book.

Brož., 232 str., překlad Leona Malčíková, obálka Adrian Smith, cena 319 Kč, vyjde 3.4.2017.

Weber, David; Zahn, Timothy: Volání povinnosti
Dobrodružství z hrdinských dní a pohraniční minulosti Hvězdného království Honor Harringtonové.
Dospívající Travis Uriah Long touží po řádu a disciplíně - dvou věcech, které mu jeho matka nemohla nebo nechtěla poskytnout. Když se nechal odvést do Královského mantichorského námořnictva, měl za to, že konečně našel to, co tak zoufale hledal. Jenomže život v KNM není přesně to, co očekával. Polní tábor je drsný a frustrující, jeho první mise laxní a nepořádná a jelikož se Hvězdné království Mantichora stále ještě zotavuje z ničivé epidemie, námořnictvo je patrně na pokraji rozpočtového vyhynutí. Travis zjišťuje, že vesmír rozhodně není bezpečné místo.
První kniha z nové série Vzestup Mantichory.

Brož., 416 str., obálka David Mattingly, překlad Jiří Engliš, cena 349 Kč, vyšlo 21.2.2017

Dále v roce 2017 vyjde:


Abnett, Dan: Jeho poslední velení
Zatímco v Sabbatiných světech dál zuří křížová válka, komisař Ibram Gaunt se vrátil z pekelné mise hluboko za nepřátelskými liniemi a zjistil, že jeho oddíl byl mezitím rozpuštěn. Tanithští První a jediní byli včleněni do ostatních oddílů Imperiální gardy, kde jsou jako skvělí zvědové vysíláni k plnění těch nejnebezpečnějších úkolů. Gaunt, stále ještě otřesený hrůzami své nedávné zkušenosti, má tak nejtěžší boj před sebou – musí znovu sjednotit svůj oddíl a vést ho k vítězství proti temným silám Chaosu.
Devátá kniha cyklu Gauntovi duchové z temného světa Warhammeru 40 000.

Brož., 360 str., obálka Alex Boyd, překlad Vojtěch Dušek.

Abnett, Dan: Ravenor
Strhující příběh inkvizitora Gideona Ravenora a jeho týmu vražedně výkonných operativců, kteří se snaží přijít na stopu nekalému obchodování s nebezpečnou substancí, nabízí ponurou vzdálenou budoucnost světa Warhammeru 40 000 v celé její šíři. Jejich vyšetřování je zavede na ta nejzapadlejší místa Impéria od děsivě znečištěných planet a groteskních obludárií až do přístavů v pohraničí, kde zákon nemá téměř žádnou moc. Jejich smrtící kořist je ale stále o krok napřed.

Brož., 360 str., překlad Marek Hrnčíř.

Abnett, Dan: Generálova zrada
Generál Imperiální gardy přeběhl k nepříteli a hrozí, že prozradí vojenská tajemství kritická pro další osud Křížového tažení Sabbatinými světy. Komisař plukovník Gaunt musí s malou jednotkou Tanithských Prvních proniknout na planetu ovládanou nepřáteli, získat důvěru tamního hnutí odporu a nepodlehnout přitom se svými vojáky všudypřítomným nástrahám Chaosu. Mají jediný úkol – zabránit zrádci, aby promluvil. Ať to stojí cokoliv.
Osmá kniha cyklu Gauntovi duchové z temného světa Warhammeru 40 000.

Brož., 368 str., obálka Alex Boyd, překlad Vojtěch Dušek.

Asher, Neal: Válečná továrna
Jeden hledá rozsudek, druhý čelí zatracení a dalšímu se dostane jeho pomsty…
Thorvald Spear ztrácí rozum a utápí se v temných vzpomínkách, které nejsou jeho. Černá umělá inteligence Penny Royal jej propojila s osobnostmi těch, které zavraždila. A ať už tato UI hledá vykoupení nebo má nějaké vlastní plány, Spear ji musí zničit. Cítí hněv všech mrtvých a sdílí s nimi jejich bolest. Když Penny Royal konečně dostihne, má společnost. Pradorský otec-kapitán Sverl je rovněž obětí hrátek temné UI a chce ji zabít. Není však jisté, jestli se oba mstitelé dřív nezničí navzájem. Daleko nejsou ani Sverlovi pradorští nepřátelé a vypadá to na novou válku.
Penny Royal zatím míří k vadné válečné továrně, která ji vyrobila. Všechno nasvědčuje tomu, že v té části vesmíru bude brzy velice horko.

Brož., 500 str., překlad Marek Hrnčíř.

Green, Simon, R.: Vlastnictví Vznešené dámy
Říkejte mi Drood, Eddie Drood. Někdo mne zná jako Šamana Bonda a jiní mne raději nechtějí znát vůbec. Aniž byste o tom věděli, moje rodina držela po celá staletí tvory plížící se temnými stránkami existence co možná nejdále od lidí, jako jste vy.
Naneštěstí pro nás ne každý oceňuje to, co my Droodové děláme. Mně osobně se docela nedávno podařilo přežít další pokus o vraždu, ale mí příbuzní takové štěstí neměli. Moji rodiče se v průběhu akce ztratili. Můj děda byl zavražděn. A budoucnost mé rodiny je v neúprosných rukou Vznešené dámy, neuvěřitelně svůdné, tajemné a mocné bytosti.
Vlastní prastarý předmět, který by je mohl zachránit. Proto jí ho musím ukrást. To se snadno řekne, ale provést to je velice obtížné a velice nebezpečné…

Brož., 336 str., obálka Paul Young, překlad Josef Hořejší.

úryvek

Reynolds, Josh: Hadí královna
Gotrek a Felix: neopěvovaní hrdinové Císařství, nebo jen obyčejní zloději a zabijáci? Pravda možná leží někde uprostřed a záleží zcela na tom, koho se zeptáte…
Trolobijce Gotrek Gurnisson, který se na cestě za monumentální smrtí vydal na jih, a jeho lidský pamětník Felix Jaeger, se ocitnou uprostřed války mezi dvěma královstvími. Když je pak zajme krutá královna Khalida a podrobí si je své vůli, musí čelit hrůzám Země mrtvých… kde mrtví neodpočívají v pokoji.
Další dobrodružství Gotreka & Felixe.

Brož., 344 str., překlad Leona Malčíková, obálka Phroilan Gardner.


Weber, David: Stín vítězství
Občas věci nevyjdou tak, jak se plánují.
Mesanský blok má plán, na kterém pracuje už celá staletí. Plán na přeměnu galaxie a genetické vylepšení – svým způsobem – lidské rasy.
Až donedávna šlo všechno jako po másle, pak ale Blok narazil na menší překážku na cestě zvanou Hvězdné království Mantichora. Vyřešilo to tak, že zinscenovalo válku se Solarním svazem, největší a nejstrašnější mezihvězdnou silou v lidské historii. A aby věci urychlilo, podniklo ničivý záludný útok, kterým zničilo průmyslovou infrastrukturu Královského námořnictva Mantichory.
Pak pomocí diverzní operace Janus podnítilo revoluce na planetách spravovaných Mantichorou. To dohromady utvrdilo Solární svaz v odhodlání zničit Hvězdné království jednou pro vždy a zdiskreditovat ho po celé galaxii.
I ty nejdůmyslnější plány ale mohou mít nezamýšlené důsledky a jedním z nich je v tomto případě nová naděje na svobodu pro utiskované národy v celém vesmíru.
Čtrnáctá kniha z cyklu o Honor Harringtonové.

Brož., 360 str., obálka David Mattingly, překlad Jiří Engliš

Werner, C.L.: Thanquolova zkáza
Když se ambiciózní Šedý věštec Thanquol vrátí do Starého světa, je přinucen ujmout se velení armády, která má dobýt trpasličí město Karak Angkul. Město proslavené trpasličími klany mechaniků a techniků se urputně brání, ale co Thanquola zájímá doopravdy, je tajný artefakt neuvěřitelné moci, o němž věří, že mu dopomůže k postupu do Rady třinácti. Jeho snahy jsou ale zmařeny, když si velení armády přivlastní neblaze proslulý skaven Ikit Spár pro své vlastní hanebné cíle. Thanquol musí jednat rychle, protože čaroděj se chystá použít absolutní zbraň – Kouli zkázy..
Třetí kniha ze série Thanquol a Kostilam ze světa Warhammeru.

Brož., 312 str., obálka Winona Nelson, překlad Jindřich Hořejší.