Novinky:Weber, David: Nekompromisní Honor e-book
Solární svaz – po stovky let nesli prapor lidské civilizace. Ale byrokratičtí mandaríni, kteří dnešnímu Svazu vládnou, jsou zkorumpovaní a hledají obětní beránky. Takže se rozhodli, že povýšené Hvězdné království Mantichora musí být zničeno.
Honor Harringtonová nosí uniformu Hvězdného království už půl století. Doposud zazníval její hlas varovně. Nyní se však mandaríni dopustili zvěrstev, jaké galaxie za tisíc let nepoznala. Konečně zabili příliš mnoho lidí, které Honor Harringtonová milovala.
Nyní Honor Harringtonová míří do Solárního svazu. A peklo jí jde v patách.

Brož. 896 str., obálka David Mattingly, překlad Vojtěch Princ, ISBN 978-80-7332-524-4, cena 529 Kč, vyjde 25.7.2024.

King, William: Zabiječ draků
Zabíječ draků je další kapitolou ságy Gotreka a Felixe o jejich hledání smrti. Po událostech popsaných v Zabíječi démonů je neohrožená dvojice pronásledována jejich zapřísáhlým nepřítelem, zákeřným šedým věštcem Tanquolem. Spolu s několika dalšími trolobijci a vyslanci Kislevu se vypraví na cestu za pohádkovým zlatým pokladem - a jeho příšerným strážcem.
Čtvrtá kniha dobrodružství legendárních hrdinů Gotreka a Felixe ze světa Warhammeru.

Brož., 269 str, přeložila L. Malčíková, obálka: Geoff Taylor, ISBN 978-80-7332-553-4, cena 369 Kč, vyjde 12.7.2024.

Lightner, Lee: Synové Fenrisu e-book
Ragnar Černá hříva je mezi Hvězdnými vlky legendu – jeho odvaha nezná hranic a jeho činy už dávno vstoupily do pověstí. Když je vyslán, aby ověřil zprávu o útoku sil Chaosu na planetě Hyades, setká se s nejzapřísáhlejšími nepřáteli Kapituly: Temnými anděly. Už tak dost napjatá situace ještě eskaluje a střet se zdá být nevyhnutelný; přesto je nutné, aby se staří rivalové spojily proti mnohem zkázonosnějšímu nepříteli.
Dotisk pátého dílu série o Ragnarovi.

Brož., 312 str., překlad Martin Novák, obálka Geoff Taylor, ISBN 978-80-7332-550-3, cena 389 Kč, vyšlo 13.6.2024.

Abnett, Dan: Vojevůdce e-book
Po takřka nečekaném úspěchu zoufalé mise na Dosah spásy zamíří plukovník komisař Gaunt a tanithští První ke strategicky důležité hutní planetě Urdesh obležené vražednými armádami Anarcha Seka. V sázce však může být víc než jedna planeta. Imperiální síly se pokusily svého nepřítele rozdělit a zničit, ale vzhledem k tomu, že urdeshské kampani velí sám vojevůdce Macaroth, je možné, že má útok arcinepřítele jiný účel – jediným úderem dekapitovat imperiální velitelské struktury. Vystaví se vojevůdce tomuto nebezpečí? A dokážou jej Gauntovi Duchové ubránit proti obrovské síle zabijáků a válečných strojů Chaosu?
Čtrnáctá kniha série Gauntovi Duchové ze světa Warhammer 40 000.

Brož. 344 str., obálka Aaron Griffin, překlad Marek Hrnčíř, cena 389 Kč, ISBN 978-80-7332-551-0, vyjšlo 30.5.2024.

Dále připravujeme:


Abnett, Dan: Anarch
Síly imperiálního křížového tažení shromážděné u hutní planety Urdesh se utkají v konečné krvavé bitvě s velitelem arcinepřítele známým pod jménem Anarch a jeho elitními válečníky — barbarskými Syny Seka. Vítězství kterékoliv strany nerozhodne jen o osudu Urdeshe… v této bitvě půjde o osud celého křížového tažení Sabbatinými světy.
Ibram Gaunt – nyní sloužící jako pravá ruka vojevůdce Macarotha – se ocitá v samém srdci boje. Jeho pluk, tanithští První ‚Duchové’ vlastní důležitý klíč ke konečnému úspěchu. Ale jak síly Impéria a Chaosu směřují ke konečnému, titánskému střetu, Gaunt zjišťuje, že největší hrozba může přijít spíše zevnitř než zvenčí.
Patnáctá kniha série Gauntovi duchové ze světa Warhammer 40 000.

Brož. 344 str., překlad Marek Hrnčíř.

Abnett, Dan & Lee, Mike: Démonova kletba
Bojovník. Zrádce. Netvor. Malus Temná čepel je nemilosrdný ničema i podle značně volných standartů temných elfů. Když se mu podaří ukrást mapu, která ho má dovést k tajné moci ukryté hluboko v Pustinách chaosu, sebere tlupu svých přítelíčků hrdlořezů a v jejich čele se vydá za svým štěstím. Jejich cesta je zavede šílenství chaosu a musí při nich čelit hrůzám, které naučí ječet strachy i otrlé zabijáky.
První kniha nové série posouvající drsný svět Warhammeru na ještě ponuřejší úroveň.
Brož. 420 str., přeložila Leona Malčíková, obálka Clint Langley,

Brož. 330 str., překlad Marek Hrnčíř.

Dembski-Bowden, Aaron: První kacíř
Nositelé Slova, rozrušení z Císařova rozsudku, vrhli svou zuřivost a zápal na bojiště. Po celou dobu zkoumají staré způsoby Kolchidy a hledají svou vlastní cestu - takovou, která může vést pouze k zatracení a kacířství...

Brož., 502 str.,

King, William: Vlčí čest
V dalším pokračování ságy o Ragnarovi Černé hřívě jsou Hvězdní vlci napadeni mariňáky chaosu z řádu Tisíce synů. V odvetu zaútočí na jejich základnu. Ragnar a jeho druzi ve zbrani teď konečně mají příležitost vyřídit si účty se svým starým nepřítelem Madoxem a získat zpět Russovo kopí.
Již šesté pokračování ságy o Ragnarovi a jeho Hvězdných vlcích.

Brož., 344 str., přeložil Vojtěch Dušek, obálka Geoff Taylor

King, William: Zabiječ trolů
Felix Jaeger, zavržený syn bohatého šlechtice, se zapřísahal, že zaznamená všechny hrdinské činy trpasličího bojovníka Gotreka. Teď mu nezbývá než spolu s ním putovat od jednoho dobrodružství k druhému - a ve světě, kde vládnou síly Chaosu, o ně není nikdy nouze.
První kniha dobrodružství legendárních hrdinů Gotreka a Felixe ze světa Warhammeru.

Brož., 262 str., přeložila B. Matoušková, obálka Geoff Taylor, ISBN 978-80-7332-552-7.

Lee, Mike: Nezlomený Nagaš
Druhá ze série Time of Legends o Nagashe pojednává o návratu zaklínače k moci a vzestupu upírů
Mocný čaroděj Nasgash je poražen, ale začíná znovu budovat svou sílu na vrcholu Hor chromého. Tam naváže spojenectví se skaveny a plánuje svou pomstu.

Brož. 300 str., přeložil Jan Balek, obálka Jon Sullivan, ISBN 978-80-7332-559-6.

McNeill, Graham: Tisíc synů
Velké křížové tažení je na vrcholu a Tisíc synů v něm jsou ti nejhorlivější válečníci. Přestože jsou absolutně loajální, upadne pro své nezvyklé metody legie Magnuse Rudého v podezření. Impérium, kterému přísahali sloužit, se začne Magnuse obávat a je předvolán na Nikeu, aby se tam zodpovídal z čarodějnictví. Když tento osudem pronásledovaný primarcha předpoví zradu vojevůdce Horuse a varuje Císaře pomocí svých tajemných schopností, které má zakázáno používat, vyšle Pán lidstva primarchu Hvězdných vlků Lemana Russa, aby zaútočil na samotné Prospero. Magnus toho ale viděl víc než jen Horovu zradu a jeho odhalení zpečetí osud jeho legie navždy.
Dvanáctá kniha ze série Horovo kacířství ze světa Warhammeru 40 000.

Brož. 496 str., obálka Neil Roberts, ISBN 978-80-7332-557-2.

Swallow, James: Nemesis
Po hrůzách na Istvaanu V vyhlásí Horus přímou válku proti Impériu. Ve stínu Císařského paláce se scházejí mocné osobnosti. Jejich plánem je vyslat tým zabijáků, aby popravili arcizrádce Hora a ukončili válku o galaxii lidstva dříve, než vůbec začala. Nemohou však vědět, že další vrah je již na cestě a jeho cílem je zabít Císaře.

Brož. 512 str., obálka Neil Roberts

Weber, David & Flint, Eric: Kotel duchů
Mesanský blok: několik staletí stará a dobře utajená organizace, která se snaží lidstvu vnutit svou vizi společnosti ovládané geneticky vylepšenými lidskými bytostmi. Toto spiknutí bylo nyní odhaleno špiony Antonem Zilwickým a Victorem Cachatem – jeden je agentem Hvězdného království Mantichora, druhý havenským operativcem. Odhalení Bloku převrátilo politickou mapu galaxie vzhůru nohama. Staré koalice se rozpadly. Zrodila se nová spojenectví.
Pro začátek, dlouhá a úmorná válka mezi Republikou Haven a Hvězdným císařstvím Mantichora nejenže skončila, ale tito dva donedávna úhlavní nepřátelé spolu dokonce uzavřeli alianci. Jejich společným nepřítelem je nyní Mesanský blok samotný.
Na to, aby se Blok podařilo vytáhnout ze stínů, je však zapotřebí více informací. Proto se Zilwicki a Cachat, navzdory riziku a pod ochranou genetického maskování, rozhodnou na Mesu vrátit – jen aby zjistili, že dokonce i oni bezohlednost a krutost Bloku hrubě podcenili.
Brzy se ocitnou na útěku v mesanském podsvětí, kde nejenže je pronásleduje Blok, ale hrozbou se pro ně stává i na obrátkách nabírající konflikt mezi vládci Mesy a týranými otroky a druháky, kteří tak dlouho trpěli pod jejich nadvládou. Pokud se však Zilwickému a Cachatovi podaří toto prastaré spiknutí vymýtit, zbaví tak galaxii velkého zla – a na dlouho utlačovaném světě bude moci započít úsvit svobody.

Brož. 558 str., přeložil Vojtěch Princ, obálka David Mattingly, ISBN 978-80-7332-558-9.