Novinky na trhu:Abnett, Dan: Kajícnice
V tajemném městě Královna Mab svádějí síly světla a temnoty boj na život a na smrt za nalezení pravdy. Věrní agenti Svaté inkvizice tu soupeří se svými temnými protějšky, absolventy nechvalně známého Cognitae, o to, kdo dřív odhalí zašifrovanou identitu tajemného a všemocného Krále ve žlutém hávu. Pária Alizebeth Bequin se ocitla v samotném středu tohoto boje. Má se přidat k inkvizici, nebo zůstat věrná Cognitae, které ji vychovalo? A pokud si vybere inkvizici, bude to moudrý, ale nemilosrdný Ravenor, nebo jeho rival, odsouzený kacíř Eisenhorn? Bequin musí odolat tlaku andělů a démonů, stejně jako monstrózních válečníků ze zrádné legie, aby odhalila největší hádanku svého života.
Oblíbené postavy inkvizitorů Eisenhorna a Ravenora se vracejí jako nesmiřitelní protivníci v románu plném záhad, spletitých intrik i divoké akce, kde odhalení pravé identity může znamenat smrt… nebo by mohlo otřást Impériem v jeho samotných základech.
Druhá kniha o Bequin.

Brož. 352 str., obálka Lorenzo Mastroianni, překlad Marek Hrnčíř, cena 389 Kč, vyjde 26.5.2022.

Abercrombie, Joe: Hrdinové e-book
O Černém Dowovi se říká, že zabil víc mužů, než zima, a na trůn Severu se vyšplhal po hoře lebek. Král Spojeného království nemíní s úsměvem přihlížet, jak leze ještě výš. Rozkazy byly vydány a vojska se plahočí severským blátem. Tisíce mužů se blíží k zapomenutému kamennému kruhu, bezcennému pahorku v naprosto nedůležitém údolí, a nesou si s sebou spoustu ostrého železa.
Šermířský mistr Bremer dan Gorst přísahal, že na tomto bojišti znovu získá svou ukradenou čest. Je tou představou tak posedlý a tak navyklý na zabíjení, že se nestará, kolik krve při tom prolije. I kdyby měla být jeho vlastní.
Prince Caldera čest nezajímá a už vůbec nemá v úmyslu se nechat zabít. Jediné, po čem touží, je moc a řekne jakoukoliv lež, použije každý trik a podrazí třeba všechny své přátele, aby jí získal víc. Alespoň dokud o ni nebude muset bojovat sám.
Curnden Dávič je poslední čestný muž na Severu a život válečníka mu nepřinesl nic než opuchlé klouby a pocuchané nervy. Už mu sotva záleží na tom, kdo zvítězí, chce jen dělat správné věci. Ale jak poznat, které to jsou, když svět kolem něj zmírá v plamenech?
Ve třech krvavých dnech bitvy rozhodnou o osudu Severu. Ale jelikož jsou obě strany prolezlé intrikami, hloupostí, řevnivostí a malichernou žárlivostí, je velmi nepravděpodobné, že o něm bude rozhodovat čistota srdce nebo i síla paží…
Dotisk úspěšného románu, brož. 552 str., obálka Laura Brett, překlad Olga Machačová, cena 469 Kč, vyšlo 12.5.2022.

Brennan, J. H.: GrailQuest 1: Hrad temnoty
Otevřte tuto knihu a stanete se jedním z jejích hrdinů, rytířů kulatého stolu na dvoře krále Artuše. Ale pozor, čeká vás obtížný a nebezpečný úkol. Královna Guinevere byla unesena čarodějem s očividně nedobrými úmysly a zachránit ji budete muset vy - všichni ostatní totiž mají právě na práci něco jiného.

Brož. 180 str., překlad J. Hořejší, obálka C. Cabral, cena 249 Kč, vyšlo 12.5.2022.

McNeill, Graham: Mechanicum e-book


Jak se plameny zrady šíří Impériem, Horus mobilizuje síly, které jsou mu loajální a intrikuje, aby rozvrátil nebo zničil ty, kdo stojí proti němu. Bude vybojována bitva o srdce a duši veškerých imperiálních jednotek – Astartes, imperiální armády, legie Titánů a dalších. V tomto epickém románu vypráví autor Graham McNeill příběh občanské války na Marsu a geneze Temného mechanika.
Deváté pokračování cyklu Horovo kacířství.

Brož. 360 str., obálka Neil Roberts, překlad Anna Jirásková, cena 389 Kč, vyšlo 24.4.2022.

Dále připravujeme:


Abercrombie, Joe: Moudrost davů
Říká se, že pokud chcete změnit svět, musíte ho nejprve spálit. Nyní se tato moudrost otestuje v tavicím tyglíku revoluce: Bořiči a Paliči se chopili pák moci, dým z ohňů vzpour nahradil průmyslový smog a všichni se musí podřídit moudrosti davů.
Občan Brock, který už nemá co ztratit, je odhodlán stát se novým hrdinou pro nový věk, zatímco občanka Savine musí svoje nadání vytlouct ze všeho zisk proměnit za umění přežít, jedině tak dojde vykoupení. Orso zjistí, že když je svět vzhůru nohama, není nikdo níž než monarcha. A na krvavém severu docházejí Rikke a jejímu křehkému Protektorátu spojenci… zatímco Černý Calder shromažďuje síly a chystá pomstu.
Břehy padly, slunce Unie bylo roztrháno na kusy a v temnotě zákulisí se pomalu stahují nitky Tkalcova nemilosrdného plánu…

Brož. 504 str. většího formátu, překlad Olga Machačová.

Abnett, Dan: Krvavý spolek
Tanithští první byli staženi z přední linie a užívají si zaslouženého odpočinku. Ten se ale blíží ke konci. Nepřátelský vězeň – jeden ze smrtícího Krvavého spolku – chce zradit své pány, ale mluvit bude jedině s plukovníkem komisařem Ibramem Gauntem. Co přesně ví a dá se mu věřit? Gaunt musí zjistit pravdu a odvrátit smrtelnou hrozbu jak pro svůj vlastní život, tak pro samotné křížové tažení Sabbatinými světy.
Dvanáctá kniha z cyklu Gauntovi duchové.

Brož. 400 str., obálka David Palumbo, překlad Marek Hrnčíř.

Asher, Neal: Válečná loď
V tomto druhém dílu Vzestupu Džainu nás Neal Asher bere na vzrušující jízdu mezihvězdnou politikou v době hrozící války.
Jejich nemesis čeká…
Orlandine zničila džainského supervojáka tím, že na něj vrhla černou díru. Nyní tato zbraň vysává oblaka smrtící džainské technologie, která se rojí na jejím horizontu událostí v umírajícím akrečním disku. Vypadá to, že všechno probíhá podle plánu. Ale síly, podněcující vzpouru na její rodné planetě, se chystají bodnout Orlandine dýku do zad.
Válečná loď je druhý román ze série Vzestup Džainu.
Zemská centrála, inteligence řídící lidstvo, ví, že Orlandine byla do použití zbraně vmanipulována lstí, a bojí se, že těmi manipulátory jsou Džainové. Pradorský král si to uvědomuje také - a oba bývalí nepřátelé shromažďují flotily válečných lodí, aby akreční disk obklíčili.
Klientka se vrací k akrečnímu disku, aby zachránila posledního svého druhu pohřbeného v kosmické lodi hluboko uvnitř. V přípravě na to přezbrojí svou zbraňovou plošinu a bude to třeba. Uvnitř vířícího prachu disku totiž čeká i její nemesis – a Džainové už v minulosti genocidu spáchali.

Brož. 320 str. většího formátu, obálka Steve Stone, překlad Marek Hrnčíř, vyjde počátkem roku 2022.

Brennan, J. H.: GrailQuest 2: Dračí sluj
Slavnou říši Avalon sužují draci, mocní čarodějové a zlo ve všech svých nejhorších podobách. Proto musí rytíři od Kulatého stolu na dvoře krále Artuše na Camelotu neustále prokazovat svou odvahu - ale jen ty můžeš vykonat ty nejhrdinštější činy ze všech.
V tomto dobrodružství máš za úkol nalézt a zabít draka, který plení zemi a zanechává za sebou zkázu a smrt. Tvoje cesta je plná zrádných léček a strašlivých stvůr, které musíš přemoci a zabít, než ony udělají totéž tobě. Každá stránka skrývá nové výzvy a volby, bitvy, které vybojuješ, rozhodnou o tom, zda na této výpravě uspěješ, nebo skončíš v žaludku strašlivého ještěra.
Druhá herní kniha ze série GrailQuest.

Brož. 188 str., překlad J. Hořejší, obálka C. Cabral.

Gotrek & Felix: Neopěvovaní hrdinové
Gotrek a Felix: neopěvovaní hrdinové Císařství, nebo jen obyčejní zloději a zabijáci? Pravda možná leží někde uprostřed a záleží zcela na tom, koho se zeptáte…
U táborových ohňů a v krčmách se vypráví mnoho příběhů o hrdinských činech Gotreka a Felixe. Některé jsou pravdivé, některé přehnané a některé jsou prostě mýty a legendy. Tato sbírka obsahuje třináct dobrodružství proslulého zabijáka trolů a jeho lidského společníka, která je zavedou ze strašidelného hradu v Sylvánii na bojiště Císařství i do hor na kraji světa, kde přebývají temná stvoření.
Sbírka povídek Joshe Reynoldse, Williama Kinga, Nathana Longa a dalších ze světa Warhammeru .

Brož. 306 str., překlad J.Čupová, L.Malčíková a J. Hořejší.

King, William: Hvězdný vlk
V děsivé temnotě vzdálené budoucnosti není nic než válka.
V ponurém světě planety Fenris svádí řídká populace každodenní boj o přežití proti zabijáckým obludám a loupeživým válečníkům. Osud mladého Ragnar z kmene Hromových pěstí se má navždy změnit, když je vybrán, aby se stal válečníkem bohů. Poté, co byl zabit na bojišti a znovu oživen, je naverbován mezi hvězdné pěšáky do kapituly Hvězdných vlků a vržen do války galaktických rozměrů proti temným silám Chaosu. Implementace posvátného canis helix ale uvolní jeho nejnižší instinkty a Ragnar musí svést neméně těžký boj, aby ovládl zvíře v sobě, než jej úplně pohltí.
Dotisk prvního dílu série o Ragnarovi.

Brož., 276 str, obálka Geoff Taylor, překlad P. Velan.

Kyme & Priestley: Příběhy kacířství
Když se vojevůdce Horus vzbouřil proti Císaři, následná občanská válka téměř zničila Impérium. V celé galaxii zuří boje, které postavily Astartes proti jejich bratrům ve zbrani. Jediným vítězem je smrt. Ale už dávno předtím se legie potýkaly s určením své identity a požadavky Velkého křížového tažení. Povídky v knize popisují bitvy svedené v době, kdy se Velké křížové tažení chýlí ke konci a začíná Horovo kacířství… od šarvátek s mimozemskými vetřelci až po konflikty v samotných legiích nebo dokonce se svéhlavým primarchou.
Sbírka povídek z cyklu Horovo kacířství.

Brož. 340 str., obálka Neil Roberts, překlad Anna Jirásková.

Thorpe, Gav: Spáry Chaosu
Ledové vichry Chaosu vanou civilizovaným světem a hrozí nakazit člověka i bestii. Když je věrný rytíř Císařství Kurt Leitzig přinucen zvolit si mezi povinností a láskou, dává se do pohybu tragický řetězec událostí.
Dotisk první knihy trilogie Otroci temnoty.

Brož. 240 str.,obálka A. Smith, překlad L. Malčíková.

Weber, David; Zahn, Timothy a Pope, Thomas: Volání po odplatě
Po katastrofálním útoku na domovskou soustavu Mantichora stojí její královské námořnictvo na pokraji zhroucení. Zatímco se tajemný nepřítel se Hvězdné království snaží dobýt z neznámých důvodů, síly uvnitř vlády Mantichory se snaží zdiskreditovat a oslabit námořnictvo z důvodů, které jsou velice dobře známé: pro svůj vlastní politický zisk. Je na důstojnících jako Travis Long a Lisa Donnellyová, aby bránili Hvězdné království Mantichory před hrozbami, ale tato výzva je větší než jakákoliv, kterým dosud čelili.

Brož. 670 str., obálka David Mattingly, překlad V. Princ.

Werner, C.L.: Zabíječ čarodějnic
Lovec čarodějnic Mathias Thulmann pokračuje ve svém pátrání po bezbožné knize Das Buch die Unholden. Když jej s jeho pomocníkem Strengem cesta zavede do podivného města uprostřed ničeho, mají za to, že dorazili do cíle. Ale pokud chce Thulmann, kterému jsou v patách odporní skaveni a mocný nekromant, uniknout, musí se rozhodnout – odváží se použít zlou moc ukrytou v knize, aby zvítězil?
Třetí a poslední kniha ze série Mathias Thulmann z ponurého světa Warhammeru.

Brož. 240 str., obálka Karl a Stefan Kopinski, překlad Jitka Čupová.