Právě vychází:Sabbatininy světy e-book
Napříč Sabbatinými světy se vede krutá válka, válka, která může skončit jedině vítězstvím nebo zkázou. Nesčetné síly Arcinepřítele útočí bez milosti a planeta za planetou je zachvácena plameny války. I uprostřed této noční můry bojuje Imperiální garda se svými nepřáteli chladnokrevně. Vzdušné síly Phantine bojují s nepřáteli lidstva na hořícím nebi, jednotky odporu na Gereonu se snaží dobýt opěrný bod Chaosu na své trpící planetě a legendární Gauntovi duchové jsou nasazováni v těch nejdivočejších a nejkrvavějších válečných zónách.
Tato antologie otevírá bránu na Sabbatiny světy a přináší nové povídky od některých z nejlepších autorů Black Library, včetně Dana Abnetta, Grahama McNeilla, Jamesa Swallowa and Nicka Kyme.

Brož. 386 str., překlad Marek Hrnčíř, obálka Stefan Kopinski, cena 389 Kč, ISBN 978-80-7332-532-9, vyjde 27. listopadu 2023.

Abnett, Dan: Dvojitý orel
Když elitní stíhací piloti z Phantine XX dorazí na obleženou planetu Enothis, vědí, že situace, v níž se nacházejí, je zoufalá. Síly Chaosu se kolem nich stahují a jejich poslední úder by docela dobře mohl vymazat veškerý lidský život na planetě. Tisíce uprchlíků prchají před temnými armádami a neblaze proslulý bojový pilot Chaosu Khrel Kas Obarkon loví na obloze další a další kořist… A tak je to na statečných mužích a ženách ze stíhacího sboru Phantine. Podaří se jim zdržet postup Chaosu, do chvíle, kdy na planetu dorazí posily? Dokážou v divokých a nervy drásajících vzdušných soubojích porazit nepřítele posedlého démony?
Román ze světa Warhammer 40 000 odehrávající se na válkou zmítaných Sabbatiných světech.

Brož. 384 str., obálka Adam Tooby, překlad Vojtěch Princ, cena 409 Kč, ISBN 978-80-7332-542-8, vyjde 7.12.2023.

Asher, Neal: Člověk
Ze svého dávného vězení se osvobodí džainská válečná loď disponující smrtící technologií. Jejím cílem je zničit svého starého protivníka Klientku a zničit všechny, kteří se mu postaví do cesty. Lidé i Pradoři měli za to, že Džainové dávno vyhynuli. Jejich nemesis je teď ale zpátky a Orlandine se musí připravit na obranu lidstva. K tomu ale potřebuje znalosti Klientky – jenže je vždy nepřítel vašeho nepřítele vaším přítelem?
Zemská centrála a Pradoři uzavřou tváří v tvář zkáze mrzuté spojenectví. Ne všichni jsou s tím však spokojeni a někteří udělají cokoliv, aby tuto křehkou koalici rozbili.
Jak džainská válečná loď razí cestu napříč galaxií, zdá se nezastavitelná. Orlandiným životním úkolem je neutralizovat džainskou technologii, takže jestli nad ní nedokáže triumfovat ona, nedokáže to nikdo. Co když se ale stane tím, co přísahala zničit?
Třetí a závěrečná část Vzestupu Džainů.

Brož. 360 str. většího formátu, obálka Steve Stone, překlad Marek Hrnčíř, cena 449 Kč, ISBN 978-80-7332-530-5, vyjde 9.12.2023.

Dále připravujeme:


Abnett, Dan: Vojevůdce
Po takřka nečekaném úspěchu zoufalé mise na Dosah spásy zamíří plukovník komisař Gaunt a tanithští První ke strategicky důležité hutní planetě Urdesh obležené vražednými armádami Anarcha Seka. V sázce však může být víc než jedna planeta. Imperiální síly se pokusily svého nepřítele rozdělit a zničit, ale vzhledem k tomu, že urdeshské kampani velí sám vojevůdce Macaroth, je možné, že má útok arcinepřítele jiný účel – jediným úderem dekapitovat imperiální velitelské struktury. Vystaví se vojevůdce tomuto nebezpečí? A dokážou jej Gauntovi Duchové ubránit proti obrovské síle zabijáků a válečných strojů Chaosu?
Čtrnáctá kniha série Gauntovi Duchové ze světa Warhammer 40 000.

Brož. 330 str., překlad Marek Hrnčíř.

King, William: Synové Fenrisu
Ragnar Černá hříva je mezi Hvězdnými vlky legendu – jeho odvaha nezná hranic a jeho činy už dávno vstoupily do pověstí. Když je vyslán, aby ověřil zprávu o útoku sil Chaosu na planetě Hyades, setká se s nejzapřísáhlejšími nepřáteli Kapituly: Temnými anděly. Už tak dost napjatá situace ještě eskaluje a střet se zdá být nevyhnutelný; přesto je nutné, aby se staří rivalové spojily proti mnohem zkázonosnějšímu nepříteli.
Dotisk pátého dílu série o Ragnarovi.

Brož., 312 str., překlad Martin Novák, obálka Geoff Taylor

Lee, Mike: Padlí andělé
Když se zprávy o Horově zradě rozšíří, Velké křížové tažení se zadrhne a primarchové a jejich legie se rozhodují, komu budou nadále loajální – zda Císaři nebo rebelskému vojevůdci Horovi.
V tomto pokračování Sestupu andělů čelí i Temní andělé času zkoušek jak mezi hvězdami, tak na své domovské planetě Calibanu. Když její obyvatelé začnou usilovat o vymanění se z vlivu Impéria, vypukne občanská válka a Temní andělé jsou uvrženi do smrtícího konfliktu, v němž je zpochybněno všechno, co znají a čemu věří.
Jedenáctá kniha ze série Horovo kacířství ze světa Warhammeru 40 000.

Brož. 304 str., obálka Neil Roberts, překlad Marek Hrnčíř, ISBN 978-80-7332-541-19

McNeill, Graham: Tisíc synů
Velké křížové tažení je na vrcholu a Tisíc synů v něm jsou ti nejhorlivější válečníci. Přestože jsou absolutně loajální, upadne pro své nezvyklé metody legie Magnuse Rudého v podezření. Impérium, kterému přísahali sloužit, se začne Magnuse obávat a je předvolán na Nikeu, aby se tam zodpovídal z čarodějnictví. Když tento osudem pronásledovaný primarcha předpoví zradu vojevůdce Horuse a varuje Císaře pomocí svých tajemných schopností, které má zakázáno používat, vyšle Pán lidstva primarchu Hvězdných vlků Lemana Russa, aby zaútočil na samotné Prospero. Magnus toho ale viděl víc než jen Horovu zradu a jeho odhalení zpečetí osud jeho legie navždy.
Dvanáctá kniha ze série Horovo kacířství ze světa Warhammeru 40 000.

Brož. 420 str., obálka Neil Roberts

Thorpe, Gav: Srdce Chaosu
Ničivý vliv Chaosu proniká do světa Warhammeru a nakazí všechny, kdo se s ním setkají. Kdysi vznešený rytíř Císařství Kurt Leitzig se zřekl svých bývalých spojenců a nyní stojí na samotném pokraji nesmrtelnosti a démonství. Ale může Kurtova bývalá láska Ursula shromáždit armádu, aby ho zastavila, než bude jeho duše navěky ztracena u Temných bohů?
Thorpova výpravná trilogie Otroci temnoty dochází k impozantnímu závěru, v němž se mocné armády střetávají na zakrváceném bojišti a bojují o poslední cíl!
Dotisk třetího a posledního pokračování cyklu Otroci temnoty zasazeného do světa Warhammeru.

Brož. 296 str., překlad Leona Malčíková, obálka Paul Dainton, ISBN 978-80-7332-545-9.

Weber, David: Nekompromisní Honor
Solární svaz – po stovky let nesli prapor lidské civilizace. Ale byrokratičtí mandaríni, kteří dnešnímu Svazu vládnou, jsou zkorumpovaní a hledají obětní beránky. Takže se rozhodli, že povýšené Hvězdné království Mantichora musí být zničeno.
Honor Harringtonová nosí uniformu Hvězdného království už půl století. Doposud zazníval její hlas varovně. Nyní se však mandaríni dopustili zvěrstev, jaké galaxie za tisíc let nepoznala. Konečně zabili příliš mnoho lidí, které Honor Harringtonová milovala.
Nyní Honor Harringtonová míří do Solárního svazu. A peklo jí jde v patách.

Brož. 896 str., obálka David Mattingly, překlad Vojtěch Princ, ISBN 978-80-7332-524-4.