Právě vyšlo:Reynolds, Ellinger, Cavalo a Guymer: Gotrek & Felix - Ztracené příběhy
Od močálů Hel Fennu hemžících se nemrtvými, kterými se plíží prastaré zlo, až po dvůr skaveního lorda v hlubinách trpasličí pevnosti čelí dvojice neopěvovaných hrdinů Císařství – nebo obyčejných zlodějů a zabijáků? To záleží na tom, koho se zeptáte – vzrušení, nebezpečí a intrikám na každém rohu ve sbírce tří novel a jedné povídky – včetně vzrušujícího příběhu o Felixově prvním dobrodružství, než se setkal s trolobijcem Gotrekem.

Brož. 336 str., obálka Phroilan Gardner, cena 359 Kč, vyšlo 15.12.2021

Counter, Ben: Bitva o propast e-book
Horus posílá hvězdné pěšáky Nositele slova na planetu Calth, kde mají napadnout loajalisty Ultramariňáky. Kromě hlavní flotily tam směřuje i nová loď zkázy, která má být použita proti rodné planetě Ultramariňáků, Ultramaru. Malá útočná síla putuje vesmírem a warpem, aby tuto loď zdržela nebo zničila a Ultramariňáky zachránila.

Brož. 328 str., obálka Neil Roberts, překlad Marek Hrnčíř, cena 359 Kč, vyšlo 3.12.2021.

Werner, C.L.: Lovec čarodějnic
Obávaní lovci čarodějnic – včetně legendárního Mathiase Thurlmanna - pronásledují zlo městečky a vesnicemi středověkého Starého světa a bez milosti ničí všemi prostředky, které mají k dispozici, cokoliv, co si dovolilo spojit se s Temnými silami.

Brož. 296 str., obálka Karl a Stefan Kopinski, překlad Jitka Čupová, cena 349 Kč, vyšlo 12.11. 2021.

Připravujeme na rok 2022:


Abercrombie, Joe: Moudrost davů
Říká se, že pokud chcete změnit svět, musíte ho nejprve spálit. Nyní se tato moudrost otestuje v tavicím tyglíku revoluce: Bořiči a Paliči se chopili pák moci, dým z ohňů vzpour nahradil průmyslový smog a všichni se musí podřídit moudrosti davů.
Občan Brock, který už nemá co ztratit, je odhodlán stát se novým hrdinou pro nový věk, zatímco občanka Savine musí svoje nadání vytlouct ze všeho zisk proměnit za umění přežít, jedině tak dojde vykoupení. Orso zjistí, že když je svět vzhůru nohama, není nikdo níž než monarcha. A na krvavém severu docházejí Rikke a jejímu křehkému Protektorátu spojenci… zatímco Černý Calder shromažďuje síly a chystá pomstu.
Břehy padly, slunce Unie bylo roztrháno na kusy a v temnotě zákulisí se pomalu stahují nitky Tkalcova nemilosrdného plánu…

Brož. 450 str. většího formátu, překlad Olga Machačová.

Abercrombie, Joe: Rudá země
Sty Jižní se vrátí domů a zjistí, že z její farmy zůstalo jen spáleniště a její bratr a sestra byli uneseni. Ví, že pokud se s nimi chce ještě někdy shledat, musí se vrátit ke svým starým špatným způsobům. Na dlouhé pronásledování se vydá pouze v doprovodu svého zbabělého nevlastního otce Jehněte. Brzy se však ukáže, že i on skrývá svou vlastní krvavou minulost. Vlastně tu nejkrvavější.
Jejich cesta vede pustinou, kde neplatí zákon, do pohraničního městečka zmítaného zlatou horečkou, šarvátkami, souboji a masakry, až nahoru do nezmapovaných hor. Setkají se se starými nepřáteli a jsou dokonce nuceni uzavřít spojenectví s Nicomo Coskou, neblaze proslulým vojákem štěstěny, na jehož slovo by se nikdy nikdo neměl spoléhat…

Brož., 440 str., obálka Laura Brett, překlad Olga Machačová.

Abnett, Dan: Kajícnice
V tajemném městě Královna Mab jsou síly světla a temnoty lapeny ve vražedném boji za pravdu. Věrní agenti svaté inkvizice bojují se svými temnými protějšky, absolventy nechvalně známého Cognitae, aby objevili zašifrovanou identitu tajemného a všemocného Krále ve žlutém hávu. Pária Alizebeth Bequin se ocitla v samotném středu tohoto boje. Má se dát k inkvizici, nebo být věrná Cognitae, které ji vychovalo? A pokud si vybere inkvizici, bude to moudrý, ale nemilosrdný Ravenor, nebo jeho rival, odsouzený kacíř Eisenhorn? Bequin musí odolat tlaku andělů a démonů, stejně jako monstrózních válečníků ze zrádné legie, aby odhalila největší hádanku svého života.
Oblíbené postavy inkvizitorů Eisenhorna a Ravenora se vracejí jako nesmiřitelní protivníci v románu plném záhad, spletitých intrik i divoké akce, kde odhalení pravé identity může znamenat smrt… nebo by mohlo otřást Impériem v jeho samotných základech.
Druhá kniha o Bequin.

Brož. 360 str., obálka Lorenzo Mastroianni, překlad Marek Hrnčíř.

Abnett, Dan: Krvavý spolek
Tanithští první byli staženi z přední linie a užívají si zaslouženého odpočinku. Ten se ale blíží ke konci. Nepřátelský vězeň – jeden ze smrtícího Krvavého spolku – chce zradit své pány, ale mluvit bude jedině s plukovníkem komisařem Ibramem Gauntem. Co přesně ví a dá se mu věřit? Gaunt musí zjistit pravdu a odvrátit smrtelnou hrozbu jak pro svůj vlastní život, tak pro samotné křížové tažení Sabbatinými světy.
Dvanáctá kniha z cyklu Gauntovi duchové.

Brož. 400 str., obálka David Palumbo, překlad Marek Hrnčíř.

Asher, Neal: Válečná loď
V tomto druhém dílu Vzestupu Džainu nás Neal Asher bere na vzrušující jízdu mezihvězdnou politikou v době hrozící války.
Jejich nemesis čeká…
Orlandine zničila džainského supervojáka tím, že na něj vrhla černou díru. Nyní tato zbraň vysává oblaka smrtící džainské technologie, která se rojí na jejím horizontu událostí v umírajícím akrečním disku. Vypadá to, že všechno probíhá podle plánu. Ale síly, podněcující vzpouru na její rodné planetě, se chystají bodnout Orlandine dýku do zad.
Válečná loď je druhý román ze série Vzestup Džainu.
Zemská centrála, inteligence řídící lidstvo, ví, že Orlandine byla do použití zbraně vmanipulována lstí, a bojí se, že těmi manipulátory jsou Džainové. Pradorský král si to uvědomuje také - a oba bývalí nepřátelé shromažďují flotily válečných lodí, aby akreční disk obklíčili.
Klientka se vrací k akrečnímu disku, aby zachránila posledního svého druhu pohřbeného v kosmické lodi hluboko uvnitř. V přípravě na to přezbrojí svou zbraňovou plošinu a bude to třeba. Uvnitř vířícího prachu disku totiž čeká i její nemesis – a Džainové už v minulosti genocidu spáchali.

Brož. 320 str. většího formátu, obálka Steve Stone, překlad Marek Hrnčíř, vyjde počátkem roku 2022.

Brennan, J. H.: GrailQuest 1: Hrad temnoty
Otevřte tuto knihu a stanete se jedním z jejích hrdinů, rytířů kulatého stolu na dvoře krále Artuše. Ale pozor, čeká vás obtížný a nebezpečný úkol. Královna Guinevere byla unesena čarodějem s očividně nedobrými úmysly a zachránit ji budete muset vy - všichni ostatní totiž mají právě na práci něco jiného.

Brož. 180 str., překlad J. Hořejší, obálka C. Cabral. Vyjde koncem roku 2021.

Brennan, J. H.: GrailQuest 2: Dračí sluj
Slavnou říši Avalon sužují draci, mocní čarodějové a zlo ve všech svých nejhorších podobách. Proto musí rytíři od Kulatého stolu na dvoře krále Artuše na Camelotu neustále prokazovat svou odvahu - ale jen ty můžeš vykonat ty nejhrdinštější činy ze všech.
V tomto dobrodružství máš za úkol nalézt a zabít draka, který plení zemi a zanechává za sebou zkázu a smrt. Tvoje cesta je plná zrádných léček a strašlivých stvůr, které musíš přemoci a zabít, než ony udělají totéž tobě. Každá stránka skrývá nové výzvy a volby, bitvy, které vybojuješ, rozhodnou o tom, zda na této výpravě uspěješ, nebo skončíš v žaludku strašlivého ještěra.
Druhá herní kniha ze série GrailQuest.

Brož. 188 str., překlad J. Hořejší, obálka C. Cabral.

King, William: Hvězdný vlk
V temné budoucnosti Warhammeru 40 000 je Hvězdná pěchota Adeptus Astartes poslední nadějí lidstva. Mladý Ragnar z planety Fenris je povolán do vznešené, ale divoké legie Hvězdných vlků. Pomocí veškerých svých schopností posílených posvátným nápojem musí ovládnout bestii ve své duši, aby mohl spolu se svou vlčí smečkou bojovat za dobro lidstva.
Dotisk prvního dílu série o Ragnarovi.

Brož., 276 str, obálka Geoff Taylor, překlad P. Velan.

King, William: Ragnarův spár
Hvězdní vlci, nejnezkrotnější z císařských Hvězdných pěšáků, pocházejí z nehostinné planety Fenris. V druhém pokračování ságy o Ragnarovi se mladý bojovník Krvavého spáru vydá na svou první válečnou výpravu. Jeho cesta za tajemným klíčem eldarů je plná nebezpečí a vede jej ze zeleného pekla džungle na Geltu přes kosmický vrak plný vražedných bestií do světa nakaženého morem, skrz celou galaxii až do nitra samotného zla.
Dotisk druhého dílu série o Ragnarovi.

Brož, 268 str., obálka Geoff Taylor, překlad L. Malčíková.

King, William: Zabiječ démonů
Po boji se skaveny v Nulnu se Gotrek s Felixem připojí k výpravě, která míří na sever a má za úkol nalézt dávno ztracené trpasličí síně v Karag Dumu. Oba přísahají, že je najdou, nebo při pokusu o jejich nalezení položí životy. Do hry však vstupuje nové, strašlivé zlo.
Dotisk třetího pokračování příběhů Gotreka a Felixe ze světa Warhammeru.

Brož. 268 str., obálka: Geoff Taylor, překlad B. Matoušková.

Kyme & Priestley: Příběhy kacířství
Když se vojevůdce Horus vzbouřil proti Císaři, následná občanská válka téměř zničila Impérium. V celé galaxii zuří boje, které postavily Astartes proti jejich bratrům ve zbrani. Jediným vítězem je smrt. Ale už dávno předtím se legie potýkaly s určením své identity a požadavky Velkého křížového tažení. Povídky v knize popisují bitvy svedené v době, kdy se Velké křížové tažení chýlí ke konci a začíná Horovo kacířství… od šarvátek s mimozemskými vetřelci až po konflikty v samotných legiích nebo dokonce se svéhlavým primarchou.
Sbírka povídek z cyklu Horovo kacířství.

Brož. 340 str., obálka Neil Roberts, překlad Anna Jirásková.

Long, Nathan: Zabiječ zombií
Trpasličí trolobijce Gotrek a jeho lidský společník Felix Jaeger míří vstříc novému dobrodružství. Na útěku před temnými silami nekromanta Heinricha Kemmlera se uchýlí do blízkého hradu, kde musí čelit útoku oživlých mrtvol. Ty hrad oblehnou a další se valí jako vlna za vlnou. V čele s nemrtvým šampionem Krellem se snaží ztéct hradby. Obráncům brzy začnou docházet zásoby a stejně rychle se šíří beznaděj; začínají slyšet děsivý šepot a ve snech je sužují noční můry. Podezíravost a paranoia zachvátí hrad jako mor a začíná být zřejmé, že dlouho už vzdorovat nemohou. Situaci mohou zvrátit pouze Gotrek s Felixem.
Dotisk dvanáctého pokračování dobrodružství Gotreka a Felixe.

Brož., 420 str., obálka Geoff Taylor, překlad Leona Malčíková.

McNeill, Graham: Mechanicum
Jak se plameny zrady šíří Impériem, Horus mobilizuje síly, které jsou mu loajální a intrikuje, aby rozvrátil nebo zničil ty, kdo stojí proti němu. Bude vybojována bitva o srdce a duši veškerých imperiálních jednotek – Astartes, imperiální armády, legie Titánů a dalších. V tomto epickém románu vypráví autor Graham McNeill příběh občanské války na Marsu a geneze Temného mechanika.
Deváté pokračování cyklu Horovo kacířství.

Brož. 340 str., obálka Neil Roberts, překlad Anna Jirásková.

Thorpe, Gav: Spáry Chaosu
Ledové vichry Chaosu vanou civilizovaným světem a hrozí nakazit člověka i bestii. Když je věrný rytíř Císařství Kurt Leitzig přinucen zvolit si mezi povinností a láskou, dává se do pohybu tragický řetězec událostí.
Dotisk první knihy trilogie Otroci temnoty.

Brož. 240 str.,obálka A. Smith, překlad L. Malčíková.

Werner, C.L.: Hledač čarodějnic
Mathias Thulmann, ten neúnavný lovec čarodějnic, je zpátky. Spolu se svým surovým společníkem Strengem putuje do Wurtbadu po horké stopě nesvaté knihy. V patách je mu vražedný upír Sibbechaj. Ve městě ale propukne mor, který ohrožuje i život neohroženého lovce čarodějnic. K tomu stará nemesis z Thulmannovy minulosti osnovuje svůj ďábelský plán, lidé ve městě jsou nepřátelští, místní autority mají svoje vlastní utajované zájmy a to pořád není všechno. Kde je mor, tam vždycky bývají krysy…
Napínavý příběh gotické fantasy z pera C.L.Wernera, autora románů o Brunnerovi a šedém věštci Thanquolovi. Temnota a šílenství neustále číhají na svou příležitost a jediné, co stojí mezi lidstvem a zatracením jsou lovci čarodějnic.
Druhá kniha ze série Mathias Thulmann z ponurého světa Warhammeru.

Brož. 296 str., obálka Karl a Stefan Kopinski, překlad Jitka Čupová.

Werner, C.L.: Zabiječ čarodějnic
Lovec čarodějnic Mathias Thulmann pokračuje ve svém pátrání po bezbožné knize Das Buch die Unholden. Když jej s jeho pomocníkem Strengem cesta zavede do podivného města uprostřed ničeho, mají za to, že dorazili do cíle. Ale pokud chce Thulmann, kterému jsou v patách odporní skaveni a mocný nekromant, uniknout, musí se rozhodnout – odváží se použít zlou moc ukrytou v knize, aby zvítězil?
Třetí a poslední kniha ze série Mathias Thulmann z ponurého světa Warhammeru.

Brož. 256 str., obálka Karl a Stefan Kopinski, překlad Jitka Čupová.