Vychází nebo poslední době vyšlo:


Werner, C.L.: Thanquolova zkáza
Když se ambiciózní Šedý věštec Thanquol vrátí do Starého světa, je přinucen ujmout se velení armády, která má dobýt trpasličí město Karak Angkul. Město proslavené trpasličími klany mechaniků a techniků se urputně brání, ale co Thanquola zájímá doopravdy, je tajný artefakt neuvěřitelné moci, o němž věří, že mu dopomůže k postupu do Rady třinácti. Jeho snahy jsou ale zmařeny, když si velení armády přivlastní neblaze proslulý skaven Ikit Spár pro své vlastní hanebné cíle. Thanquol musí jednat rychle, protože čaroděj se chystá použít absolutní zbraň – Kouli zkázy..
Třetí kniha ze série Thanquol a Kostilam ze světa Warhammeru.

Brož., 312 str., obálka Winona Nelson, překlad Jindřich Hořejší, cena 329 Kč, vyjde 26.7.2017.

Gotrek a Felix (antologie povídek ze světa Warhammeru)
Gotrek a Felix: neopěvovaní hrdinové Říše, nebo jen obyčejní zloději zabijáci? Pravda je možná někde uprostřed a záleží na tom, koho se zeptáte…
Na stránkách této knihy naleznete nevypovězené příběhy dvojice dobrodruhů, včetně těch, které by raději udrželi v tajnosti. V nekonečných pustinách Arabie, mezi orky Karak Azgalu nebo mezi ogry Skabrandu – tam všude byli a jejich činy se dávno staly legendárními.
Obsahuje povídky: Nathan Long: Trolobijcova čest, Josh Reynolds: Soudek Wynterse, John Brunner: Místo tichého shromáždění, Jordan Ellinger: Požírač rodných, Ben McCallum: Proroctví, David Guymer: Tileánský talisman, Andy Smillie: Poslední rozkaz, C.L. Werner: Zlodějka mysli, Nathan Long: Dvě koruny Ras Karim, Richard Salter: Pohřeb Gotreka Gurnisona

Brož., dotisk, 336 str., sestavil Christian Dunn, obálka Winona Nelson, překlad Leona Malčíková, cena 339 Kč, vyjde 21.6.2017.

Abnett, Dan: Generálova zrada
Generál Imperiální gardy přeběhl k nepříteli a hrozí, že prozradí vojenská tajemství kritická pro další osud Křížového tažení Sabbatinými světy. Komisař plukovník Gaunt musí s malou jednotkou Tanithských Prvních proniknout na planetu ovládanou nepřáteli, získat důvěru tamního hnutí odporu a nepodlehnout přitom se svými vojáky všudypřítomným nástrahám Chaosu. Mají jediný úkol – zabránit zrádci, aby promluvil. Ať to stojí cokoliv.
Osmá kniha cyklu Gauntovi duchové z temného světa Warhammeru 40 000.

Brož., 368 str., obálka Alex Boyd, překlad Vojtěch Dušek, cena 339 Kč, vyšlo 31.5.2017.

Dále v roce 2017 vyjde:


Abnett, Dan: Jeho poslední velení
Zatímco v Sabbatiných světech dál zuří křížová válka, komisař Ibram Gaunt se vrátil z pekelné mise hluboko za nepřátelskými liniemi a zjistil, že jeho oddíl byl mezitím rozpuštěn. Tanithští První a jediní byli včleněni do ostatních oddílů Imperiální gardy, kde jsou jako skvělí zvědové vysíláni k plnění těch nejnebezpečnějších úkolů. Gaunt, stále ještě otřesený hrůzami své nedávné zkušenosti, má tak nejtěžší boj před sebou – musí znovu sjednotit svůj oddíl a vést ho k vítězství proti temným silám Chaosu.
Devátá kniha cyklu Gauntovi duchové z temného světa Warhammeru 40 000.

Brož., 360 str., obálka Alex Boyd, překlad Vojtěch Dušek.

Abnett, Dan: Ravenor
Strhující příběh inkvizitora Gideona Ravenora a jeho týmu vražedně výkonných operativců, kteří se snažící rozkrýt všechny články nekalého obchodu s nebezpečnou drogou, představuje ponurou vzdálenou budoucnost světa Warhammeru 40 000 v celé její šíři. Agenti Trůnu se při vyšetřování dostanou na ta nejzapadlejší místa Impéria, na děsivě postindustriální planety zamořenou znečištěním a kriminalitou, mezi zápasníky v aréně i obchodníky s dobytkem s nevybíravými praktikami a nakonec i mezi svobodné obyvatele pohraničí, kterým jsou Císařovy zákony k smíchu. Ti, které pronásledují, jsou ale stále o krok napřed a nakonec už ani není jisté, kdo je vlastně kořist a kdo lovec.
První díl série o inkvizitoru Ravenorovi navazující na trilogii Eisenhorn (Xenos, Malleus a Hereticus) ze světa Warhammeru 40 000.
Brož., 360 str., překlad Marek Hrnčíř.

Asher, Neal: Válečná továrna
Jeden hledá rozsudek, druhý čelí zatracení a dalšímu se dostane jeho pomsty…
Thorvald Spear ztrácí rozum a utápí se v temných vzpomínkách, které nejsou jeho. Černá umělá inteligence Penny Royal jej propojila s osobnostmi těch, které zavraždila. A ať už tato UI hledá vykoupení nebo má nějaké vlastní plány, Spear ji musí zničit. Cítí hněv všech mrtvých a sdílí s nimi jejich bolest. Když Penny Royal konečně dostihne, má společnost. Pradorský otec-kapitán Sverl je rovněž obětí hrátek temné UI a chce ji zabít. Není však jisté, jestli se oba mstitelé dřív nezničí navzájem. Daleko nejsou ani Sverlovi pradorští nepřátelé a vypadá to na novou válku.
Penny Royal zatím míří k vadné válečné továrně, která ji vyrobila. Všechno nasvědčuje tomu, že v té části vesmíru bude brzy velice horko.

Brož., 500 str., překlad Marek Hrnčíř.

Gaiman, Neil: Nikdykde - autorem preferovaná verze
Román Nikdykde, vydaný poprvé v roce 1997, ohlásil příchod velkého talentu a stal se etalonem pro všechny další městské fantasy. V následujících letech vyšel v několika verzích, jak britských, tak upravených pro Američany. Nyní máte v rukou text preferovaný autorem, obsahující i scény, které byly z původního vydání vypuštěny.
Richar Mayhew je mladý londýnský obchodník s laskavým srdcem, jehož život se drasticky změní, když se v každodenním shonu zastaví, aby pomohl krvácející dívce – tento dobrý skutek jej uvrhne do světa, o jehož existenci se mu ani nesnilo. Škvírou v realitě se propadne do Nikdykde – Londýnu stínů a temnoty, nestvůr a světců, vrahů a andělů, jenž existuje celý v bludišti podzemních chodeb a síní. Nikdykde je domovem Dvířky, tajemné dívky, které Richard pomohl v Londýně nad zemí. Ta je v Nikdykde mocná šlechtična, jež se zavázala přísahou, že vypátrá zloducha, který vyvraždil její rodinu a zmaří jeho plány na zničení toho podivného podzemního království. Pokud se Richard chce někdy vrátit ke svému předchozímu životu a domů, musí lady Dvířka pomoci zachránit její svět – a není vůbec jisté, zda to přežije.

Konečná podoba úspěšného prvního románu bestsellerového autora obsahuje jeho preferovaný text včetně nového příběhu ze světa Nikdykde: ‚ Jak markýz získal zpátky plášť ‘.. Váz., 328 str., přeložili L. Vojtková a R. Podaný, obálka: Dave McKean.
Green, Simon, R.: Vlastnictví Vznešené dámy
Říkejte mi Drood, Eddie Drood. Někdo mne zná jako Šamana Bonda a jiní mne raději nechtějí znát vůbec. Aniž byste o tom věděli, moje rodina držela po celá staletí tvory plížící se temnými stránkami existence co možná nejdále od lidí, jako jste vy.
Naneštěstí pro nás ne každý oceňuje to, co my Droodové děláme. Mně osobně se docela nedávno podařilo přežít další pokus o vraždu, ale mí příbuzní takové štěstí neměli. Moji rodiče se v průběhu akce ztratili. Můj děda byl zavražděn. A budoucnost mé rodiny je v neúprosných rukou Vznešené dámy, neuvěřitelně svůdné, tajemné a mocné bytosti.
Vlastní prastarý předmět, který by je mohl zachránit. Proto jí ho musím ukrást. To se snadno řekne, ale provést to je velice obtížné a velice nebezpečné…

Brož., 336 str., obálka Paul Young, překlad Josef Hořejší.

úryvek

Reynolds, Josh: Hadí královna
Gotrek a Felix: neopěvovaní hrdinové Císařství, nebo jen obyčejní zloději a zabijáci? Pravda možná leží někde uprostřed a záleží zcela na tom, koho se zeptáte…
Trolobijce Gotrek Gurnisson, který se na cestě za monumentální smrtí vydal na jih, a jeho lidský pamětník Felix Jaeger, se ocitnou uprostřed války mezi dvěma královstvími. Když je pak zajme krutá královna Khalida a podrobí si je své vůli, musí čelit hrůzám Země mrtvých… kde mrtví neodpočívají v pokoji.
Další dobrodružství Gotreka & Felixe.

Brož., 344 str., překlad Leona Malčíková, obálka Phroilan Gardner.


Weber, David: Stín vítězství
Občas věci nevyjdou tak, jak se plánují.
Mesanský blok má plán, na kterém pracuje už celá staletí. Plán na přeměnu galaxie a genetické vylepšení – svým způsobem – lidské rasy.
Až donedávna šlo všechno jako po másle, pak ale Blok narazil na menší překážku na cestě zvanou Hvězdné království Mantichora. Vyřešilo to tak, že zinscenovalo válku se Solarním svazem, největší a nejstrašnější mezihvězdnou silou v lidské historii. A aby věci urychlilo, podniklo ničivý záludný útok, kterým zničilo průmyslovou infrastrukturu Královského námořnictva Mantichory.
Pak pomocí diverzní operace Janus podnítilo revoluce na planetách spravovaných Mantichorou. To dohromady utvrdilo Solární svaz v odhodlání zničit Hvězdné království jednou pro vždy a zdiskreditovat ho po celé galaxii.
I ty nejdůmyslnější plány ale mohou mít nezamýšlené důsledky a jedním z nich je v tomto případě nová naděje na svobodu pro utiskované národy v celém vesmíru.
Čtrnáctá kniha z cyklu o Honor Harringtonové.

Brož., 360 str., obálka David Mattingly, překlad Jiří Engliš