Jak získat naše knihy
Jsme vydavatelství. To znamená, že knihu pro vás vybereme, zajistíme všechna práva na její prodej v České republice, necháme ji přeložit, vyrobíme ji a předáme do distribuční sítě. Maloobchodním prodejem, tedy prodejem přímo koncovému zákazníkovi, se nezabýváme. Tyto stránky slouží pouze pro informaci o našich knihách, nejsou internetovým knihkupectvím.
Pokud jste po jejich prohlídce dospěli k názoru, že byste si některou z našich knih rádi koupili, jsme samozřejmě rádi. Od nás ji ale pokud možno nechtějte.
Naše knihy můžete získat v knihkupectví. Pořád ještě nějaká jsou, i když jich každý rok ubývá - tak, jak jim ubývají zákazníci, se jim přestává vyplácet udržovat si prodejnu a prodavače. Přitom, knihkupectví jsou fajn. Můžete si tam o knihách promluvit s lidmi, kteří se jimi zabývají, něco se dozvědět a třeba i navázat známosti. I při koupi knih není nad osobní kontakt. Do některých knihkupectví dodáváme knihy osobně (jejich seznam najdete v rubrice
Informace o prodejcích), jinde je vozí naši distributoři. Pokud je někde nemají, dejte nám vědět, zkusíme s tím něco udělat.
Samozřejmě ne každý má možnost, čas nebo chuť zajít do kamenného knikhupectví - pro ty je tady velký výběr internetových knihkupectví. Některým z nich opět dodáváme naše knihy přímo - na našich stránkách na ně najdete odkazy. Prakticky všechny vám knihy dodají levněji, než bychom to dokázali my - jsou na to prostě zařízení a my ne.
Samozřejmě se tím zodpovědnosti za naše knihy nijak nezříkáme. Pokud byste některou z našich knih nemohli sehnat (a pokud to není jeden z titulů označených na
Seznam našich knih "definitivně vyprodáno" nebo "v současné době vyprodáno", s důvěrou se na nás obraťte. Pokusíme se v tom něco udělat. Například odkázat vás na knihkupectví, kde ji mají (proto je dobré, abyste při svých dotazech uváděli odkud jste nebo kde obvykle nakupujete). Nebo se postarat, aby ji tam měli tím, že ji tam dodáme. Totéž platí o internetových knikhupectvích a zásilkových službách. Samozřejmě to nejde vždycky, s některými prodejci prostě nespolupracujeme. Máme k tomu obvykle důvody. Ale i v tom případě nějaké řešení najdeme. Vždycky je tady Česká pošta.
Totéž platí, pokud se vám podaří koupit, získat darem nebo jiným (legálním) způsobem knihu, ve které je nějaká vada. Obchody, kamenné i internetové, mají svoje reklamační mechanismy, a těch prosím využijte přednostně. Pokud by ale něco nefungovalo k vaší spokojenosti (prodavač vám nemohl knihu vrátit, protože ji nemá, vyžaduje po vás něco, co je z hlediska zdravého rozumu nesmyslné, zdlouhavé a pro vás vyčerpávající, nebo jen nevíte, odkud kniha pochází - dárce se vám nesvěřil), obraťte se na nás. Něco s tím uděláme. Koneckonců, 99% závad, které u nás čtenáři reklamují, vznikly při výrobě, takže je budeme reklamovat dál, u tiskárny.
Pokud ovšem chcete knihu reklamovat, protože se vám nelíbí nebo vás zklamal její obsah, pak nemůžeme sloužit. Všechny naše knihy jsou skvělé. Neříkám, že v tom případě je chyba ve vás, ale zkuste si knihu přečíst ještě jednou (s časovým odstupem) a možná ji přijdete na chuť.