Abercrombie, Joe: Ostré konce


Armáda Spojených království je možná parchantů plná, ale jen jeden si myslí, že když se objeví Gurkové, dokáže sám zachránit situaci: nedostižný plukovník Sand dan Glokta.
Curnden Craw a jeho tucet špinavců se vydají daleko za Crinnu po stopách tajemného předmětu. Má to jen jeden drobný háček: zdá se, že nikdo doopravdy neví, co za předmět to je.
Shevedieh, samozvaná nejlepší zlodějka ve Styria, se potácí od smůly ke katastrofě po boku své nejlepší přítelkyně a největšího nepřítele, Javre, Hoskoppské lvice.
Po létech krveprolévání se idealistický náčelník Bethod zoufale snaží nastolit na Severu mír. Zbývá už jen jediná překážka - jeho vlastní pološílený šampion, nejobávanější válečník Severu, všemi nazývaný Krvavá devítka…
V této drsné galerii vedlejších příběhů, retrospektiv a náhlých konců ze světa Prvního zákona vybuchuje násilí, bují zrada a slova jsou stejně smrtící, jako zbraně. Třináct povídek časově zasazených do období začínajícího několik let před událostni vylíčenými v románu Sama čepel a končícího Rudou zemí.

Váz., 280 str., překlad Olga Machačová, cena 349 Kč, vyšlo 12.7.2018.


OBSAH:
Taková nádherný parchant (Kadir, jaro 566)
Drobné laskavosti (Westport, podzim 573)
Podělaná práce (na východ od Crinny, podzim 574)
Vyhnout se městu (Blízké kraje, léto 575)
Peklo (Dagoska, jaro 576)
Dva jsou společnost (kdesi na Severu, léto 576)
Špatné místo, špatná doba (Styrie, 580)
Bandita za všechny prachy (Blízké kraje, léto 584)
Včera, kousek od vesnice zvané Barden (kousek od Bardenu, podzim 584)
Tři už jsou dav (Talins, podzim 587)
Svoboda! (Averstock, léto 590)
Těžké časy, kam se podíváš (Sipani, jaro 592)
Stvořit monstrum (Carleon, léto 570)