Knihy vydavatelství POLARIS
nespadající do žánrů SF, fantasy a hororFrantiškánský mnich Jacopo z Ácqui, současník a první životopisec Marka Pola, napsal: Když Marco Polo ležel na smrtelné posteli, shromáždili se kolem něho příbuzní, přátelé a kněz. Naléhali na něj, aby se konečně přiznal k nespočetným lžím, které vydával za skutečná dobrodružství, a tak očistil svou duši před vstupem do nebe. Starý muž se nadzvedl, nemilosrdně je všechny proklel a prohlásil: "Nevypověděl jsem ani polovinu toho, co jsem viděl a prožil!"
A tak to Gary Jennings udělal za něj – a tak dobře, až máte pocit, že snad putoval s Markem Polem z Benátek do daleké Kithaje a prožil s ním všechna ta neuvěřitelná dobrodružství v říši Kublajchána. Z jeho barvitého popisu je cítit vůně a chuť exotických lahůdek, ozývá se hluk davu i ticho nádherné divoké přírody, je zde všechno, co lze vidět a zažít, a z napínavých scén naskakuje husí kůže. S tak podrobným popisem myšlení a chování, kultů, rituálů i nejintimnejěích anatomických i sexuálních odlišností příslušníků různých národů se nelze setkat v žádné jiné knize.Tento román je nejen strhující od první do poslední stránky, ale nepochybně alespoň částečně mění dosavadní pohled na historii. Je to kniha, ke které se budete vracet
Váz. 2 díly, překlad Eva Konečná, obálka Luis Royo, 1.díl 480 str., cena 259 Kč, 2. díl 568 str., 269 Kč.


Cyklus šesti příruček pro teraristy obsahující informace o životním prostředí, chovu a odchovu velkého množství druhů ještěrů, nejedovatých hadů a sladkovodních korýšů. Bližší informace a objednávky najdete na webové stránce výhradního prodejce Robi maus.