Stirling, S.M.: T2 - Válka budoucnosti
Třetí a poslední pokračování knihy Infiltrátor ze světa filmu Jamese Camerona .
Začíná válka budoucnosti. Sarah a John Connorovi spolu s se svým přítelem, bývalým protiteroristickým agentem Dieterem von Rossbachem se skrývají na Aljašce, kde se snaží žít svoje životy, ale ani na okamžik přitom nezapomínají na Cyberdyne Corporation a hrozbu Skynetu, inteligentní počítačové sítě předurčené zničit svět jak ho známe. Roky strávili bojem s nimi a nyní věří, že Johnova láska Wendy stačila před svou smrtí upravit program Skynetu tak, aby se už nikdy nemohl dosáhnout sebeuvědomění. Možná, že lidstvo přece jen má šanci přežít… Pak ale vláda Spojených států oznámí, že veškeré vojenské a komunikační systémy budou nadále řízeny supermoderním inteligentním počítačovým systémem Skynet.
Connorovi, kteří mají sotva čas upozornit svoje spojence, poznají, že Wendyina oběť byla marná – Skynet je aktivní, inteligentní a připravený eliminovat lidskou hrozbu jednou pro vždy. Nastává Soudný den v režii umělé inteligence a zkáza se jako epidemie rychle šíří po celé planetě.
V nukleární zimě, která nastane po prvním úderu, se náš svět úplně změní: z měst se stanou smrtící pasti sužované epidemiemi a hladomorem a neustále pročesávané vraždícími stroji: prvními lovci/zabijáky a terminátory T-90. Lidem nezbývá, než se pustit do zoufalého boje o přežití proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli. John Connor se ujímá svého poslání.
Brož. 296 str., obálka Vertigo, cena 229 Kč. Vyšlo 30. 8. 2005
úryvek