Naše vydavatelství vzniklo v roce 1991 jako konsorcium pojmenované POLARIS, spojené vydavatelství a založili jsme je my, tedy Bohuslav Svoboda a Miroslav Kocián. V současné době je to živnostenské sdružení (na naší firmě se nic nezměnilo, ale zákony ano) a jeho oficiální název zní Bohuslav Svoboda - POLARIS. V mimoúředním styku však raději používáme stručnější název POLARIS. Sídlíme v domě na jediném náměstí malého podbeskydského městečka Frenštát pod Radhoštěm, ale nemá smysl, abyste nás tam hledali, protože tam moc nebýváme. Připomíná nám to tam práci.

Našim prvním vydavatelským počinem byl dvouměsičník EXALTICON, který později vystřídalo české vydání známého amerického magazínu THE MAGAZINE OF FANTASY & SCIENCE FICTION. Paralelně s vydáváním periodik jsme začali náš trh zásobovat překladovou literaturou žánrů SF, fantasy a hororu angloamerických autorů. Občas jsme sice zabrousili také do jiných literárních končin – vydali jsme několik příruček pro teraristy a historický román – ale v podstatě by se dalo říct, že zůstáváme věrní imaginativní literatuře.


Cena Akademie SFFH, nejlepší nakladatel roku 1995Cena Akademie SFFH, nejlepší nakladatel roku 1998Cena Akademie SFFH, nejlepší nakladatel roku 2001 Sluší se pochlubit, že vydavatelství POLARIS je – kromě řady dalších cen, které jsou uvedeny přímo u jednotlivých titulů – trojnásobný držitel ceny AKADEMIE SFFH pro nejlepší nakladatelství v roce 1995, 1998, 2001. Raději se však chlubíme počtem vyprodaných titulů a těch je opravdu dost; stačí se podívat do naší nabídky (jsou to ty knihy, které se marně snažíte sehnat). Samozřejmě knihy, které v nabídce nejsou označeny jako vyprodané, nejsou o nic horší, jen si je čtenáři ještě nestačili všechny koupit.


Chcete-li se s námi kontaktovat, pochválit nás, něco nám poslat nebo si u nás třeba objednat knihy, můžete tak učinit prostřednictvím české pošty na adrese:

Vydavatelství POLARIS
Ing. Bohuslav Svoboda
P.O.Box 28
Frenštát pod Radhoštěm
744 01

rychlejší je to telefonicky (přičemž pevná linka je do kanceláře, kde nás zastihnete spíše v dopoledních hodinách):

Tel: 556 831 361
            
603 251 785 – Miroslav Kocián
603 153 967 – Bohuslav Svoboda
603 251 785 – Marie Kociánová, objednávky a fakturace
731 613 425 – Martin Jančík, náš (knižní) dealer

nebo v ideálním případě prostřednictvím elektronické pošty:

E-mail: svoboda@polarissf.cz